Статус паркінгу в будинку по Героїв Сталінграда, 4

9 мая 2017 - Валентин
Статус паркінгу в будинку по Героїв Сталінграда, 4

     В будинку по проспекту Героїв Сталінграда, 4 є вбудований в конструкцію Будинку напівпідземний паркінг. Будинок, включаючи і паркінг, було споруджено на кошти власників квартир, нежилих приміщень та машиномісць (далі – Власники) на умовах договорів інвестування у нерухомість укладених Власниками з Забудовником – ЗАТ «Трест Київміськбуд-1».

    У зв’язку із створенням в цьому будинку та державною реєстрацією об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Оазис 4» і взяттю ним Будинку в управління постало питання: чи являється паркінг частиною Будинку? Це питання постало тільки через недосконалість закону України про ОСББ, який передбачає створення ОСББ за участю тільки власників квартир та нежитлових приміщень, а власники такої нерухомості, як машиномісця у вбудованому в цей будинок паркінгу такого права не мають.

   Цей паркінг є складовою частиною багатоповерхового будинку, оскільки згідно підпункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «спільне майно багатоквартирного будинку, це  – приміщення загального користування, несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія».

Паркінг є спільним майном багатоквартирного будинку, оскільки:

1)     Огороджувальними конструкціями споруди паркінгу є несучі конструкції житлового будинку. Тобто, паркінг має спільні із багатоквартирним будинком стіни та огородження, що є ознакою спільного майна багатоквартирного будинку, які визначені Законом;

2)     Весь паркінг розміщений на прибудинковій території. Його вбудовано  в житловий будинок таким чином, що його підземний поверх розміщений під дворовою територією будинку, а частково – і під житловим будинком, наземний поверх займає частину двору і частково – простір під житловим будинком. Весь двір будинку є верхнім перекриттям паркінгу, а його стіни є стінами житлового будинку. Окрім цього в двір будинку в різних місцях виходять такі частини паркінгу, як: 6 вїздів і виїздів, 12 входів-виходів, 5 дренажних приямків, 5 вентиляційних каналів. Через паркінг проходять зливові стоки двору будинку. В паркінгу немає жодної частини, яка б виходила за межі двору і будинку.Технічна документація паркінгу є складовою частиною документації будинку. Документації по розмежуванню будинку і паркінгу, як окремих споруд не існує! І будинок, і паркінг розміщені на спільній земельній ділянці.

  

    
    З технічної точки зору: і будинок і паркінг спроектовані як єдина спруда: багатоквартирний житловий будинок з вбудованими в нього нежитловими приміщеннями й напівпідземним двохрівневим паркінгом.

  

3)     Паркінг має призначення для задоволення потреб мешканців будинку в зберіганні їх особистого майна – автотранспорту. Переважна більшість паркувальних місць по факту належить мешканцям будинку № 4 по проспект Героїв Сталінграду.

       Таким чином, споруда паркінгу (окрім паркувальних місць, які правомірно належать власникам) по всім критеріям цієї норми закону є спільним майном і невід’ємною частиною житлового багатоквартирного будинку (комплексу).

     При прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом Будинку по проспекту Героїв Сталінграда, 4, Розпорядженнями  Оболонської РДА № 514 від 17.07.2009р.  та №1189 від 12.12.2007р. тимчасово на період «до створення товариства співвласників житла» та «до створення товариства співвласників напівпідземного паркінгу» Будинок з паркінгом було передано «на обслуговування та експлуатацію» заснованому Забудовником ТОВ «Експлуатаційна компанія». Термін «товариства співвласників» не відповідає нормам конкретних законів і не визначає конкретну форму правовідносин співвласників, що дає їм право самим обрати її в рамках діючого законодавства.

     

Власники квартир та нежилих приміщень Будинку об’єднались, створили й зареєстрували об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Оазис 4» (ЄДРПОУ: 40551840). Згідно з рішенням співвласників будинку від 22.09.2016р, будинок взято в управління ОСББ.

          На весь Будинок, включаючі і паркінг розроблено єдиний комплект технічної документації, яка була передана ОСББ «ОАЗИС 4». Будинок також передано в управління ОСББ.

         Власники  машиномісць в паркінгу, згідно Закону, не мають права приймати участь у створенні ОСББ. Тому вони, на основі прав, гарантованих ст. 41 Конституції України, об’єднались і по варіанту, визначеному  Статтею 10 закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" створили товариство без реєстрації юридичної особи,  провели 28.02.2017р загальні збори співвласників машиномісць Паркінгу, Затвердили Положення, обрала орган управління (Актив Паркінгу) і прийняли рішення. розірвати договори на участь у витратах паркувальної території з ТОВ «Експлуатаційна компанія» та укласти такі договори із ОСББ «ОАЗИС 4». Тобто, прийняли рішення передати паркінг в управління ОСББ, яке управляє всім Будинком за схемою, по якій, згідно Закону,  передаються в управління житлові будинки.

     Вважаючи, що Розпорядженнями  Оболонської РДА Будинок з Паркінгом було передано ТОВ «Експлуатаційна компанія» на обслуговування та експлуатацію тимчасово на період «до створення товариства співвласників житла та товариства співвласників паркінгу», а в Будинку створені відповідні товариства, ТОВ «Експлуатаційна компанія» втратила право на експлуатацію Будинку і Паркінгу. Але воно намагається чинити супротив і не виконує рішення власників паркінгу по його передачі в управління ОСББ «Оазис 4».

    Оболонська РДА своїм листом від 18.04.2017р № 104.2976 підтвердила, що "питання визначення балансоутримувача або управителя паркінгів… не входить до компетенції Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації". Пропонуємо до Вашої уваги заключну частину цього листа:

     Власники машиномісць Паркінгу розірвали  договори на участь у витратах паркувальної території з ТОВ «Експлуатаційна компанія» та заключили договори з  ОСББ «Оазис 4». Управління паркінгом з червня 2017 року передано ОСББ "Оазис 4".

 

Похожие статьи:

ОСББ Оазис 4Положення про паркінг будинку по проспекту Героїв Сталінграда, 4

ОСББ Оазис 4Зразок типового договору про участь у витратах з утримання паркінгу

ОСББ Оазис 4Паркінг

ОСББ Оазис 4Збори власників паркінгу

ОСББ Оазис 4Кошторис витрат на утримання паркінгу будинку по проспекту Героїв Сталінграда, 4

Рейтинг: 0 Голосов: 0 892 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!